W języku greckim Ο ήλιος (ILIOS) oznacza słońce.

Usłysz to słowo w pięknej krainie!

GÓRA ATHOS I THESSALONIKI

Zwiedzanie połączone z chwilami refleksji, czyli podróż do Thessalonik oraz Świętej Góry Athos.
Z uwagi na to, że w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć czas, aby cokolwiek zaplanować, pragniemy Cię wyręczyć i zorganizować cały wyjazd za Ciebie. Począwszy od znalezienia biletów lotniczych, transportu z/na lotnisko oraz do Ouranoupolis, stąd wyruszysz w dalszą podróż na Świętą Górę, po znalezienie atrakcyjnego miejsca noclegowego oraz opiekę w Thessalonikach.
 

 

ATHOS

Przeniesiemy Cię do miejsca szczególnie niedostępnego, niezwykłego i - przede wszystkim- świętego. Otaczający Cię spokój, cisza i nieprawdopodobne widoki, czynią to miejsce niezwykle refleksyjne oraz mistyczne. Możesz ten czas przeżyć w sposób duchowy, ale także poprzez pomoc mnichom w drobnych, codziennych pracach. Wolisz zostać na dłużej? Świetnie!

Klasztorna kuchnia czeka na mały remont. To od Ciebie zależy w jaki sposób chcesz wykorzystać te chwile! 

 Republika licząca ponad tysiąc mnichów, czyli Święta Góra Athos, nazywana jest od wieków Ogrodem Bogurodzicy. To serce prawosławnego chrześcijaństwa. Czas pielgrzymki wykorzystywany jest na przemyślenia życiowe oraz szukanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. 

Dzięki modlitwie oraz pracy nad sobą niemożliwe nie istnieje. Pobyt w tym świętym miejscu pomaga w walce z nałogami, niepowodzeniami oraz zaniedbanymi relacjami rodzinnymi- czyli problemami, które są dziś wszechobecne. 

DSC_0455
DSC_0544

ZOBACZ

Poczuj niesamowitą atmosferę podróży.

 
THESSALONIKI
 

Po odpoczynku, przyjdzie czas na zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Grecji- Thessalonik. Zbudowana w pobliżu morza nowoczesna metropolia, nosząca znamiona burzliwej historii
i kosmopolitycznego charakteru, oferuje nam szeroki wachlarz niezapomnianych wrażeń oraz widoków. Historyczna i archeologiczna część miasta, bizantyjskie i osmańskie zabytki, muzea i niezwykle grecki klimat połączony z gościnnością mieszkańców- wszystkie te aspekty nadają miastu uroku oraz piękna. 

DSC_0472
DSC_0390