MINI-ZOO

Mini-zoo ma z założenia być miejscem, gdzie odwiedzający będą mogli zdobyć niezapomniane doświadczenia, przybliżyć się do natury i pod okiem pracowników ZAZ nawiązać bliski, bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

 

Mini-zoo pełni funkcję rehabilitacyjną, przynosząc jednocześnie korzyści finansowe.

POZNAJ NASZE ZWIĘRZĘTA

.

DANIELE

Stanowią najliczniejszą grupę zwierząt, jakie posiadamy.
W porównaniu z tradycyjnymi hodowlami nie jest pracochłonna, kosztowna ani trudna, daje możliwość wykorzystania gleb słabej jakości i terenów o niekorzystnym ukształtowaniu. Rosnące zainteresowanie dziczyzną oraz porożem i skórą danieli, zapewnia dochodowość naszej produkcji.

ALPAKI I LAMA

Alpaki hodujemy przede wszystkim ze względu na surowiec włókienniczy jakim jest wełna alpak. Prowadzimy alpakoterapię - jest to rodzaj zooterpii, dzięki której wspomagana jest rehabilitacja umysłowa i ruchowa dzieci oraz osób dorosłych z różnymi niepełnosprawnościam. Lamy i alpaki mają wspólnych przodków, pochodzą z rodziny wielbłądowatych, roboczo nazwijmy je kuzynami. W naszym MIni ZOO poznasz Lamę Bogusia, który jest bardzo przyjazny i uwielbia marchewkę.

KROWY SZKOCKIE

W naszym mini-ZOO możecie również zobaczyć krowy szkockie. Jest to stara szkocka rasa bydła, cechującą się długimi rogami i kudłatą sierścią. Rasa została wyhodowana w północnej Szkocji, ale u nas również czuje się świetnie.

KONIE

Zwierzę chyba każdemu doskonale znane, odwiedzający będzie miał szansę nakarmić konia, przytulić, a nawet przejechać się w siodle!

JELENIE

Druga najliczniejsza grupa zwięrząt jakie hodujemy to jelenie. Są hodowane głównie dla mięsa i poroża, ale mają też olbrzymie znaczenie jako lokalna atrakcja turystyczna. Każdy bywalec naszego mini-ZOO będzie na pewno zaskoczony widokiem naszych białych jeleni, gdyż jest to niezwykle rzadko spotykane zwierzę, którego spotkanie w naturalnym środowisku jest prawie niemożliwe.

KURY I GĘSI

Hodowla to przede wszystkim ekologiczne jajka, mięso oraz kurzy obornik bogaty w azot, który doskonale sprawdza się na działce jako naturalny i ekologiczny nawóz.

KROWY ZEBU

Zebu w Indiach uważane jest za święte zwierze oraz otoczone kultem przez wyznawców hinduizmu. W naszym mini-ZOO dzięki urodziwemu, podbeskidzkiemu terenowi, również czuje się wyjątkowo.

Strusie Emu

Jest drugim największym obecnie żyjącym na ziemi ptakiem. Pierwsze hodowle powstawały w Australii. Później chów tego wielkiego ptaka zaczął upowszechniać się w innych krajach. Jest to najszybsze zwierzę w naszym Mini-zoo bo potrafi biegać z prędkością 50 km/h!