Każdy może pomagać

W każdej fundacyjnej inicjatywie pomaga nam mnóstwo wolontariuszy, którym bardzo dziękujemy. 💛 Dostajemy wiele wiadomości od osób zza oceanu z zapytaniem, w jaki sposób mogą nam pomóc. Często taką pomocą jest darowizna, ale nie tylko - ich zaangażowanie i wsparcie są dla nas niezwykle cenne i inspirujące.

Amerykański wolontariusz

Jak do nas trafił? 🤔 Oto krótki wywiad, który z nim przeprowadziliśmy, rozwiewający wszelkie wątpliwości:

Michael: Ludzie pytali mnie, dlaczego przyjechałem do Polski, aby pomóc Ukraińcom. Moja odpowiedź jest prosta. Myślałem, że zarówno Polacy, jak i Ukraińcy potrzebują pomocy i byłem naprawdę sfrustrowany widząc straszne wieści o wojnie. To, jak trafiłem do Uścia Gorlickiego z Iliosem, to bardziej skomplikowana historia. Szukałem w Internecie amerykańskiej organizacji pomagającej w Polsce, w której mógłbym zostać wolontariatem. Nie mogłem znaleźć. W końcu zobaczyłem artykuł o amerykańskim profesorze, który właśnie wrócił z pomocy w Polsce, więc wysłałem mu maila z pytaniem, czy mogę pomóc. Kazał mi wziąć lot, dostać się do Krakowa i wynająć vana, a kiedy tam dotrę, powie mi, gdzie mam jechać. Cóż, dotarłem do Krakowa i miałem wiadomość, żeby pojechać do Uścia Gorlickiego, gdzie jest dużo pracy. Byłem bardzo szczęśliwy, mogąc pomóc i otrzymałam wielkie uznanie dla hojności Polaków. Mam nadzieję, że uda mi się podnieść świadomość sytuacji w Ameryce i zebrać datki na Ilios, aby kontynuować wspaniałą pracę. Mam również nadzieję, że wrócę, aby pomóc i spotkać się z moimi nowymi przyjaciółmi. ♥

 

Amerykańska wolontariuszka

Lynnette Greene przyjechała do nas z Sarasota, stanu Floryda . Dostarczała uchodźcom z Ukriainy posiłki oraz zapoznała się z działalnością naszej fundacji.
Dni były bardzo prawowite, nasza wolontariuszka nie bała się wyzwań i jest była gotowa do działania .

Niezwykły gość z Japonii.

Yuki Goto przyjechał do nas z Tokio, gdzie na co dzień pracuje w Fundacji シャンティ国際ボランティア会(SVA) , która rozpoczęła projekt pomocy humanitarej w Polsce i Ukrainie.
Yuki również poznał działalność naszej fundacji , odwiedził Promyk Nadziei, spróbował pierogów w Klimkowskie Smaki i nakarmił zwierzaki w MINI ZOO w Zdyni .

Pan James

Maira z Puerto Rico

Dołącz do nas 🙂

Wypełnij formularz i ciesz się z nami każdym kolejnym wyzwaniem