Odwiedź Nasze Mini ZOO W Zdyni!

Zapraszamy do magicznego świata zwierząt w Mini Zoo w Zdyni! Położone w malowniczej okolicy województwa małopolskiego, nasze zoo oferuje niezapomniane doświadczenia dla całej rodziny. W naszym Mini Zoo spotkacie nie tylko dobrze znane gatunki, ale także te bardziej nietypowe i egzotyczne. Białe jelenie, indyjskie krowy zebu z garbem, alpaki, kangury - to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Wasze odkrycie!

W dni powszednie oraz weekendy czekamy na Państwa od godziny 10:00 do 17:00

Jakie mamy zwierzęta?

W naszym mini ZOO znajdziecie nietypowe zwierzęta jak białe jelenie, indyjskie krowy zebu z garbem, krowy szkockie, alpaki, daniele, emu, owce kameruńskie, pawia, kangura, osiołka czy lamę, a także te dobrze wszystkim znane: kucyki, kozy, króliki i kury.

Cennik:

Zwiedzanie indywidualne/ rodzinne:
- dzieci do lat 3: wstęp bezpłatny
- dzieci i młodzież w wieku od 3 do 16 lat: 22 zł
- pozostałe osoby: 24 zł

Gdzie nas znajdziesz?

Znajdujemy się w Zdyni, w województwie małopolskim.
- 27km od Gorlic
- 21km od Wysowej-Zdrój
- 8km od granicy ze Słowacją

Grupy zorganizowane

Proponujemy zwiedzanie grupowe z przewodnikiem/instruktorem, który oprowadzi Uczestników i opowie o zwyczajach poszczególnych zwierząt. To coś więcej niż zamknięte na wybiegach osobniki – to możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, którzy są spokojni, zrównoważeni i odważni. Zwierzęta są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, lubią być karmione i głaskane. Dysponujemy dużą wiatą z możliwością organizacji grilla.

DANIELE

Stanowią najliczniejszą grupę zwierząt, jakie posiadamy. W porównaniu z tradycyjnymi hodowlami nie jest pracochłonna, kosztowna ani trudna, daje możliwość wykorzystania gleb słabej jakości i terenów o niekorzystnym ukształtowaniu. Rosnące zainteresowanie dziczyzną oraz porożem i skórą danieli, zapewnia dochodowość naszej produkcji.

JELENIE

Druga najliczniejsza grupa zwięrząt jakie hodujemy to jelenie. Są hodowane głównie dla mięsa i poroża, ale mają też olbrzymie znaczenie jako lokalna atrakcja turystyczna. Każdy bywalec naszego mini-ZOO będzie na pewno zaskoczony widokiem naszych białych jeleni, gdyż jest to niezwykle rzadko spotykane zwierzę, którego spotkanie w naturalnym środowisku jest prawie niemożliwe.

ALPAKI I LAMA

Alpaki hodujemy przede wszystkim ze względu na surowiec włókienniczy jakim jest wełna alpak. Prowadzimy alpakoterapię - jest to rodzaj zooterpii, dzięki której wspomagana jest rehabilitacja umysłowa i ruchowa dzieci oraz osób dorosłych z różnymi niepełnosprawnościam. Lamy i alpaki mają wspólnych przodków, pochodzą z rodziny wielbłądowatych, roboczo nazwijmy je kuzynami. W naszym MIni ZOO poznasz Lamę Bogusia, który jest bardzo przyjazny i uwielbia marchewkę.

KROWY SZKOCKIE

W naszym mini-ZOO możecie również zobaczyć krowy szkockie. Jest to stara szkocka rasa bydła, cechującą się długimi rogami i kudłatą sierścią. Rasa została wyhodowana w północnej Szkocji, ale u nas również czuje się świetnie.

KROWY ZEBU

Zebu w Indiach uważane jest za święte zwierzę oraz otoczone kultem przez wyznawców hinduizmu. W naszym mini-ZOO dzięki urodziwemu, podbeskidzkiemu terenowi, również czuje się wyjątkowo.

STRUSIE EMU

Jest drugim największym obecnie żyjącym na ziemi ptakiem. Pierwsze hodowle powstawały w Australii. Później chów tego wielkiego ptaka zaczął upowszechniać się w innych krajach. Jest to najszybsze zwierzę w naszym Mini-zoo bo potrafi biegać z prędkością 50 km/h!

KONIE

Zwierzę chyba każdemu doskonale znane, odwiedzający będzie miał szansę nakarmić konia, przytulić, a nawet przejechać się w siodle!

KURY I GĘSI

Hodowla to przede wszystkim ekologiczne jajka, mięso oraz kurzy obornik bogaty w azot, który doskonale sprawdza się na działce jako naturalny i ekologiczny nawóz.