Za nami już miesiąc działalności w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Pracownicy rozdzieleni do zajęć, pierwsze plany na działalność już powstały.

Pracownia pasieczna od początku ruszyła do pracy pełną parą. Pod czujnym okiem instruktora pracownicy zapoznają się ze specyfiką prac pszczelarskich i wytwarzania sprzętu pszczelarskiego. Na pierwszy ogień poszły ramki wielkopolskie do uli. Z zakupionych materiałów pracownicy zbijają ramki, wplatają w nie drut i pakują. Część ramek z pewnością zostanie wykorzystana na własny użytek, bo przecież pracownia pasieczna bez uli działać nie może. Wiosną pojawią się pierwsze ule, a w nich rodziny pszczele. Tymczasem jednak należy się dobrze przygotować do sezonu i zaopatrzyć w niezbędne materiały do wykorzystania w ulach.
Już niebawem pojawi się możliwość zakupu wykonywanych ramek pszczelarskich. Szukamy potencjalnych nabywców naszych produktów, więc jeśli jesteście zainteresowani zakupem naszych ramek wielkopolskich to prosimy o kontakt:

zaz.ilios@o2.pl.

 

Zapraszamy także do polubienia profilu Fundacji na Facebooku: A na zdjęciach w galerii można podejrzeć, jak pracownicy działają:)  Fundacja "ILIOS" Słońce Szczęścia